Rychlý kontakt: +420 775 759 706 ico-googleico-facebook

O korkové izolaci

Korková izolace

Korek je vnější kůra korkového dubu, který roste převážně v oblasti Středozemního moře. Tento pozoruhodný strom má kůru, jejíž vlastnosti a způsob regenerace jsou jedinečné v celé rostlinné říši.

Číst dál: Korková izolace

Zateplení domů korkovým materiálem je vhodné pro zdravé bydlení

Při dnešních stavebních technologiích a zpřísněných normách se dosti často setkáváme se situacemi, kdy stavba ještě není odevzdána do užívání a v jejích prostorách je již vytvořeno vysokobakteriální prostředí např. z důvodu špatného větrání a nebo rychlé aplikace neprodyšných izolací na tzv. mokré fasády.

Číst dál: Zateplení domů korkovým materiálem je vhodné pro zdravé bydlení

Tepelná a zvuková korková izolace

Korek je přírodní materiál se specifickou buněčnou strukturou, díky níž ho lze použít k výrobě izolací proti hluku, úniku tepla a vibracím. Své uplatnění nachází v průmyslových a stavebních odvětvích. Využívá se nejen k exteriérovému zateplení fasád, izolování střech, ale k interiérovému izolování zvuku a tepla.

Číst dál: Tepelná a zvuková korková izolace

Korek v dřevostavbách

Velká část lidí si v dnešní době začíná více uvědomovat, že přírodní materiály dokáží zabezpečit nejen kontakt s přírodou, ale zároveň způsob, jak dosáhnout kombinace významné tepelné úspory a pozitivního přínosu pro zdraví člověka.

Číst dál: Korek v dřevostavbách

Kontakt

Korek Jelínek, spol. s r.o.
Luční 294, 463 31 Chrastava,
Česká republika
Tel.: +420 775 759 706
e-mail: korek@jelinek.cz

IČO: 62738984
DIČ: CZ62738984

Užitečné odkazy

On-line platba

platebni-karty

Odebírání novinek