Rychlý kontakt: +420 775 759 706 ico-googleico-facebook

O korkových zátkách

Korkové zátky zkrátka k dobrému vínu patří

Mezi vinnými uzávěry jsou stále nejoblíbenější volbou korkové zátky. A to nejen mezi výrobci, ale především zákazníky. Více než tři čtvrtě zákazníků totiž věří, že víno zátkované korkem je kvalitnější. Také pro slavnostní příležitosti vybírají výhradně láhev s korkem.

Číst dál: Korkové zátky zkrátka k dobrému vínu patří

Korek žije od starého Říma

Tradičním korkem uzavírali svá vína již Římané. Od té doby jsou naše představy o dobrém víně spojeny s přírodním korkem, jeho čistou vůní a žádoucím zvukem při otevření lahve. Pro většinu z nás je zároveň korek i viditelnou známkou kvality, a také proto je více než 90 procent lahví stále uzavíráno korkem.

Číst dál: Korek žije od starého Říma

Korek, dominantní produkt vinných uzávěrů

Příroda darovala lidem unikátní materiály, jejichž vlastnosti neumíme dodnes napodobit syntetickou cestou ani s použitím nejnovějších technologií. Jedním z takových materiálů je korek, dominantní produkt na trhu vinných uzávěrů.

Číst dál: Korek, dominantní produkt vinných uzávěrů

Unikátní přírodní materiál prověřený historií

Korek zůstává preferovaným vinným uzávěrem. I letos se na celém světe uzavře více než 13 mld lahví korkem. Přesto ne každý vinař se přesně orientuje v tom, jak vybrat nejvhodnější korkovou zátku pro svoje vína, jak korek skladovat a jak správně zátkovat. Dnes odpovíme na první část této otázky.

Číst dál: Unikátní přírodní materiál prověřený historií

Budeme zátkovat korkem ještě za sto let?

Zhruba před 10ti lety se korek těšil naprosto dominantní pozici na trhu vinných uzávěrů, tradičními zátkami se uzavíralo 85 až 90% světové vinařské produkce. Zároveň však byla důvěra v korkové uzávěry narušena probíhajícími problémy s TCA (pachuť vína „po korku"). Na trhu se objevila poptávka po „bezpečných" uzávěrech a ve vinných lahvích se poprvé ve větší míře objevily alternativní uzávěry plastové a šroubovací.

Číst dál: Budeme zátkovat korkem ještě za sto let?

Korek, cesta od kůry k lahvi

Sklizeň korku spočívá v oloupání vnější kůry korkových dubů. Nejvhodnější roční doba je od května do srpna, v čase nejrychlejšího růstu kůry. Teprve od třetí sklizně má korková kůra dostatečnou kvalitu – tomuto korku se přezdívá „Amadia" Profesionálové dokáží strom oloupat, aniž by ho trvale poškodili.

Číst dál: Korek, cesta od kůry k lahvi

5 výhod korkových zátek

Korek a zátky z něj vyrobené jsou nejpoužívanějším uzávěrem lahví s vínem nejen u nás, ale prakticky v celé Evropě. Jednou z firem, která zásobuje český a slovenský trh korkovými výrobky je Jelinek Cork Group.

Číst dál: 5 výhod korkových zátek

Kontakt

Korek Jelínek, spol. s r.o.
Luční 294, 463 31 Chrastava,
Česká republika
Tel.: +420 775 759 706
e-mail: korek@jelinek.cz

IČO: 62738984
DIČ: CZ62738984

Užitečné odkazy

On-line platba

platebni-karty

Odebírání novinek